Periodontologia

Periodontologia - Periodontolog Radom

W Relax Dental Spa prowadzimy m.in. leczenie parodontozy. Jest to choroba polegajaca na zniszczeniu włókien łączacych ząb z kością. W drugim etapie  destrukcji ulega kość, w której znajdują się zęby. W jej przebiegu dochodzi do utraty całego uzębienia.

W Relax Dental Spa dokładanie diagnozujemy za pomocą cyfrowego pantomogramu poziom kości. Badamy głębokość kieszonek dziąsłowych, wykonujemy badania PET ( badanie bakteriologiczne).

Główną przyczyną chorób przyzębia jest obecność kamienia nazębnego. Skutecznie usuwamy kamień nad i poddziąsłowy ultradżwiękami. Stosujemy nowoczesną piaskarkę nad i poddziąsłową do oczyszczania zębów z osadów. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów piasku .
Wykonujemy również skaling głęboki za pomocą kiret.

W trudnych przypadkach samo usunięcie kamienia jest niewystarczające do wyleczenia stanu zapalnego.Powodem są bakterie, które dalej pozostają w kieszonkach dziąsłowych. Wtedy stosujemy fotoaktywną dezynfekcję. Polega ona na zastosowaniu fotouczulacza i aktywacji laserem o długości fali 635nm. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

Poświecamy czas pacjentowi i uczymy prawidłowych technik szczotkowania zębów .

Laserem korygujemy linie dziaseł, kiedy rozrośnięte uniemożliwia założenie wypełnienia lub wykonania dokładnego wycisku pod koronę protetyczną.
Leczymy recesje dziąsłowe ( cofnięte  dziąsło w obrębie szyjki zębowej). Laserem podcinamy za krótkie wędzidełka wargi, błony śluzowej policzka.

789 034 085

Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, nasz rejestratorka skontaktuje się z państwem w celu umówienie dogodnego terminu państawa wizyty.

Rejestracja
Logo - Relax Dental SPA - Gabinet Stomatologiczny - Radom - Kornelia Pelc - Monika Panin

Relax Dental SPA
26-600 Radom
Chrobrego 7/9

Jak do nas trafić